RADY PRE OPAĽOVANIE

OPTIMÁLNA DOBA OŽAROVANIA.

Vo všetkých kabínach štúdia Fitinn Sun nájdeš upozornenia k ožarovaniu a tabuľky pre rôzne typy pokožky, ktoré ti pomôžu pri určení optimálnej doby ožarovania!

SLNKO JE ZDRAVÉ.

Vedel/a si, že opaľovanie je popri krásnom opálení spojené aj s mnohými ďalšími výhodami pre tvoje zdravie?

  • zvyšuje imunitu proti infekčným chorobám
  • pozitívne vplýva na vegetatívny nervový systém
  • podporuje kyslíkovú výmenu a metabolizmus minerálnych látok
  • posilňuje ukladanie vápnika v kostiach
  • vytvára životne dôležitý vitamín D3 (provitamín)

CHRÁŇ SVOJE OČI.

Pri každom opaľovaní si nasaď ochranné okuliare a zatvor oči.

KRÁSNA AJ BEZ MEJKAPU.

V soláriu nepoužívaj mejkap, pretože sa v dôsledku nanesenia mejkapu na tvári zatvoria hlavné póry. UV svetlom sa póry znovu otvoria, čo spôsobí, že do pokožky môžu popri svetle preniknúť aj zložky mejkapu vyvolávajúce alergické reakcie. Odlož aj svoje šperky a nepoužívaj opaľovacie prostriedky s ochranným faktorom.

UŽÍVAŠ LIEKY?

O niektorých liekoch je známe, že zvyšujú citlivosť pokožky. Táto pravdepodobnosť je obzvlášť vysoká v prípade antibiotík, sulfónamidov, psychofarmák, sedatív, antidiabetík a diuretík. Rovnako aj opaľovacie prostriedky obsahujúce psorál alebo kumarín môžu spôsobiť zvýšenú citlivosť pokožky. V prípade nejasností je potrebné poradiť sa najprv s lekárom, aby bolo opaľovanie príjemné a bez rizík.

KLADIEME DÔRAZ NA HYGIENU.

Ak sa chceš cítiť príjemne od prvého momentu, dôležitá je správna hygiena. Očisti preto ležadlo pred a po každom ožarovaní špeciálne pripraveným dezinfekčným prostriedkom!
Získaj permanentku na solárium práve teraz!